Reklama w Internecie
 

Chanbara - wrota do świata

Tak określił ten sport mistrz szermierki japońskiej Tetsundo Tanabe, mając na myśli świat przyjaźni, zabawy, poznania innych narodów i kultur.  Kendo to sztuka walki wywodząca się z  szermierki japońskich samurajów.
Chanbara – po japońsku oznacza bijatykę na patyki, w jaką bawili się młodzi Japończycy. Mistrz szermierki samurajskiej, kaicho Tetsundo Tanabe przekształcił to w nowy bezpieczny sport, a zarazem nadal wspaniałą zabawę, która przenosi nas w czasy japońskich samurajów, czy też europejskich rycerzy.

Ta nowoczesna szermierka samurajska nie wymaga kosztownej zbroi, nie ma skomplikowanych, oderwanych od rzeczywistości reguł, nie stanowi zagrożenia dla zdrowia walczących. Walczący ma za zadanie trafienie przeciwnika najszybciej i najlepiej jak potrafi miękką bronią, która jest substytutem miecza japońskiego, włóczni, naginaty, noża itp.

Chanbarę uprawiają dzieci, młodzież, dorośli, dziewczęta i chłopcy. Jest to wszechstronny, dynamiczny wysiłek kształtujący proporcjonalnie wszystkie cechy motoryczne, rozwijający osobowość, waleczność, kontrolę dystansu do przeciwnika, szybkość reakcji.



Sztuki walki, walka wręcz

Sztuki walki, znane również pod nazwą systemów walki, uczą sposobów walki wręcz, zazwyczaj bez użycia broni. Podstawą nauki wszelkich sztuk walki jest trening, który zazwyczaj uczy umiejętności opanowania agresji, samoobrony, poprawia wydolność organizmu oraz uczy panowania nad emocjami. Jest kwestią dyskusyjną czy za sztuki walki można uznać takie sporty walki jak boks, kick-boxing czy fechtunek. Sztuki walki Warszawa.

Historia Okinawy, największej wyspy archipelagu Riukiu była bardzo burzliwa. Przez szereg lat obowiązywał tam edykt zabraniający ludności wyspy posiadania broni. Była to podstawowa przyczyna wykształcenia się walki wręcz karate, którą można uznać za najskuteczniejszą sztukę samoobrony bez użycia narzędzi, jaką wymyślił człowiek. Ale puste ręce w konfrontacji z uzbrojonym przeciwnikiem okazywały się często niewystarczające. Ludność miejscowa zaadoptowała więc do skutecznej obrony narzędzia codziennego użytku, jak wiosło, kij, cep, skorupę żółwia itp. W połączeniu z wiedzą karate narzędzia te stały się skuteczną bronią w rękach ekspertów. Tak powstało Ryukyu kobudo - sztuka walki narzędziami związana ściśle z karate.
 


    "

Sztuki walki

" - wyszukiwanie stron pasujących do tej frazy.

vW kategorii Sztuki walki nie dodano jeszcze stron.
 

Jeżeli chcesz, możesz dodać stronę do kategorii Sztuki walki jako pierwszy.

Biura

Edukacja

Przedsiebiorstwa

IT

Medycyna

Pozycjonowanie WWW

Reklama

Turystyka i rekreacja

Zakupy

Kluby sportowe

Kultura i sztuka

Usługi